نخستین جشنواره معرفی نوجوان برگزیده سال برگزار می‌شود به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری دانشجو، بر اساس گزارش روابط عمومی این جشنواره برای سال نخست از نهاد‌های تشکیلاتی نوجوان در خصوص جمع آوری آثار نوجوانان کمک گرفته است. مجموعه‌هایی مانند کانون پرورش فکری کودک و نوجوان، هلال احمر، انجمن اسلامی دانش آموزان، بسیج دانش آموزی و باشگاه هنر ورسانه نوجوان.
این نهاد‌ها بالغ بر ۳۵۰۰ رزومه اولیه را بررسی کرده و از میان آن‌ها ۴۰۰ رزومه برتر را به دبیرخانه جشنواره ارسال کرده اند. در این دوره از جشنواره از ۲۱ استان کشور آثار و رزومه فعالیت‌های یک ساله این نوجوانان به دبیرخانه رسیده است؛ و در مرحله نخست، ۳۰ نوجوان عضو آکادمی جشنواره رزومه‌ها را بررسی کرده اند و نهایتا ۴۷ نفر در زمینه‌های ۷ گانه جشنواره یعنی شعر، داستان، ژورنالیسم، فیلمسازی، بازیگری، خوانندگی و اجرا به مرحله نهایی رسیده اند.
۶۱ درصد شرکتت کنندگان را دختران هنرمند و ۳۹ درصد آن را پسران تشکیل می‌دهند. نتایج نهایی جشنواره در هفته ملی نوجوان از ۸ آبان لغایت ۱۳ آبان اعلام خواهد شد. برگزیدگان از حمایت بسیج سازمان صداوسیما و سایر مجموعه‌های متولی حوزه ادب و هنر نوجوان بهره‌مند خواهند شد.
مشاهده منبع خبر بصورت کامل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *